۲ سال پیش

چگونه لباس زیر را ضدعفونی کنیم؟

چگونه لباس زیر را ضدعفونی کنیم؟

تمیز بودن لباس زیر مسئله بسیار مهمی برای همگان است و از این رو باید همیشه این نکته را در نظر گرفت که لباس زیر های مستعمل و یا نو را به چه شکلی ضدعفونی کنیم؟

در ادامه این مطلب به همراه ما بخوانید که چگونه باید لباس زیر های خود را ضدعفونی کنید.

ضد عفونی کردن لباس زیر نو:

هنگامی که لباس زیر جدید می خرید باید به این نکته توجه کنید که خرید شما یا در بسته بندی های استرلیزه به شما خواهد داده شد  و یا اینکه به صورت عمده لباس زیر را خواهید خرید.

در هر دو صورت به هنگام خرید لباس زیر زنانه باید پس از خرید آن ها راضدعفونی بکنید چرا که ممکن است با وجود ادعای سازنده مبنی بر تمیز بودن لباس ها، به هر طریقی آلودگی به آن ها منتقل شده باشد.

نکته مهم دیگر هم این است که پس از استفاده اولیه از لبای زیرتان سعی کنید که به صورت روزانه و بر اساس یکی از روش های زیر آن ها را بشویید.

چگونه لباس زیر را ضدعفونی کنیم؟

برای لباس زیر هایی که نو نیستند و از ان ها استفاده کرده اید باید نکاتی را به هنگام شست و شو رعایت کنید که در ادامه برای شما آن ها را اورده ایم:

  1. لباس زیر ها را به تنهایی بشورید:

سعی کنید که همیشه لباس زیرتان را به تنهایی بشورید و با لباس های دیگرتان به هیچ وجه قاطی نکنید که ممکن است خدای ناکرده اگر آلودگی وجود داشته باشد به لباس هایتان سرایت کند.

  1. حتما از آب داغ استفاده کنید:

بسیاری بر این باورند که لباس زیر را باید حتما با آب سرد شست تا بافت آن از بین نرود اما این باور بسیار باور غلطی است زیرا که سبب خواهد شد آلودگی های طبیعی موجود بر روی لباس زیرتان از بین نرود.

از این رو باید همیشه بهترین برند ها و جنس های لباس زیر زنانه و مردانه را انتخاب کنید تا نسبت به شست و شو با آب داغ بافت ان دچار تغییر شکل نشود.

  1. حتما با نور مستقیم آفتاب آن ها را خشک کنید:

بهترین راه برای خشک کردن لباس زیرهای شسته شده استفاده از نور مستقیم خورشید است. باید بدانید که نور آفتاب سبب خواهد شد برخی از باکتری های رایج که ممکن است بر لباس زیر شما بنشینند از بین بروند.

توصیه می شود که پیش از استفاده از لباس زیر های شسته شده آن ها را با اتو بخار، اتو کنید.

  1. استفاده از صابون مناسب به جای پودر لباسشویی

بهتر است که از صابون های مناسب برای شست و شوی دستی لباس استفاده کنید زیرا در موقع اب کشی به راحتی از لباس شما پاک خواهند شد و دیگر نیازی به نگران بودن برای ماندن پودر لباس شویی بر روی لباستان باشید.

نکاتی که باید رعایت کنید:

  • حتما لباس های زیر خود را روزانه عوض کنید.
  • از لباس زیر های نخی و پنبه ای استفاده کنید.
  • حتما به علائم شست و شو برای هر برند از لباس زیر دقت کنید.
  • از مواد پاک کننده برای شست و شوی لباس زیر استفاده نکنید.
  • لباس زیر های خود را در مکانی تمیز نگه دارید.

منبع

۱ بازدید