۲ سال پیش

میوه هایی که برای سلامت مغز عالی هستند!

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که مصرف میوه با کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری‌های جدی مرتبط است؛

میوه‌ها دارای مواد مغذی و فیبر هستند که برای بدن ضروری می‌باشند.

به نقل از سایکولوژی نیوز، هلو منبع خوبی از پتاسیم، آنتی‌اکسیدان و سرشار از فیبر و آب است. همچنین توت‌فرنگی سطح بالایی از آنتی‌اکسیدان، ویتامین ث (C) و پتاسیم دارد که در تنظیم هورمون احساس خوب مغز موثر است.   محققان اظهار کردند: تغذیه مناسب برای بدن، مغز و سلامت ما و یک رژیم غذایی سالم برای سلامت کلی ما ضروری است. هرچه بدن ما سالم‌تر باشد، عملکرد مغز ما نیز بهتر خواهد بود. میوه‌ها و انواع توت‌ها باید به‌عنوان بخشی ضروری از رژیم‌غذایی سالم افراد باشند. مصرف میوه و توت با کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری‌های جدی مانند بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، سرطان و دیابت نوع دو همراه است. میوه‌ها بسیاری از مواد مغذی ضروری و فیبر را فراهم می‌کنند که برای حفظ سلامت روده مفید هستند.

۹۰ درصد سروتونین (ماده‌ای که عامل احساس خوب در مغز است) در روده تولید می‌شود و این بیشتر از آن‌چیزی است که مغز تولید می‌کند. به همین دلیل گاهی مغز دوم نیز نامیده می‌شود، پس سلامت روده برای سیستم ایمنی بدن ضروری است. هلو منبع خوبی از پتاسیم و همچنین دارای ویتامین A، C، E، K، نیاسین، فولات، آهن، کولین، منیزیم، روی، فلورید و مس و همچنین حاوی کاروتنوئید لوتئین، زآگزانتین و بتا کاروتن است. منبع متوسطی از آنتی‌اکسیدان‌ها و سرشار از آب و فیبر است که به شما احساس سیری می‌دهد و می‌تواند به‌عنوان یک میان وعده کامل تابستانی باشد. به طور کلی، همه انواع توت‌ها برای بدن و مغز بسیار مفید هستند. توت‌فرنگی مقادیر بالایی آنتی‌اکسیدان (پلی فنول) و ویتامین C دارد و منبع خوبی از پتاسیم و منگنز است.

پتاسیم به تنظیم سروتونین (هورمون احساس خوب) کمک می‌کند. همچنین، کاهش سطح پتاسیم می‌تواند منجر به احساس اضطراب شود بنابراین هنگام احساس اضطراب توت‌فرنگی بخورید، آنها سرشار از مواد مغذی و کالری کمی هستند که می‌توانند به‌عنوان یک میان‌وعده سالم برای افرادی که در تلاش برای کاهش وزن هستند مفید باشند. توت‌فرنگی همچنین کلسترول خوب را افزایش و فشار خون را کاهش می‌دهد.

منبع

۱ بازدید